سکستراپی » مقالات سکستراپی » 6 راه جلوگیری از بارداری

6 راه جلوگیری از بارداری

جلوگیری از بارداری

زوج های بسیاری هستند که برای بچه دار شدن عجله ای ندارند و می خواهند که سال ها بعد از ازدواج را بدون داشتن فرزند سپری کنند.

اما اینکه چگونه می توانند از بارداری ناخواسته جلوگیری کنند اطلاعی ندارند و نمی دانند که برای این کار باید چه کار کنند. بنابراین با مراجعه به مشاوره های مربوط به بارداری و دکتر زنان و زایمان به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند از باردار شدن ناخواسته جلوگیری کنند.

جلوگیری از بارداری

برای اینکه از باردار شدن خود جلوگیری کنید راه ها و روش های مختلف بسیاری وجود دارد که آنها را باید با متخصص زنان و زایمان مشورت کرده و با کمک و راهنمایی که پزشک در اختیار شما قرار می دهد برای جلوگیری از بارداری خود اقدام کنید.

این مسئله فراموش نکنید که راه های جلوگیری از بارداری درست است که زیاد است اما ممکن است که خطراتی را برای شما به همراه داشته باشد که در صورت رعایت نکردن شیوه درست آن ها ممکن است که با مشکل مواجه شوید تا جایی که ممکن است دیگر نتوانید صاحب فرزند شوید.

بارداری ناخواسته
پیشگیری از بارداری

6 راه جلوگیری از بارداری

در مطالب بالا به این مورد اشاره کردیم که راه های جلوگیری از بارداری بسیار زیاد می باشند که برای انجام آن ها نیاز به مشورت با متخصص زنان و زایمان و یا مشاوره های سکستراپی دارید. زیرا بدون مشورت و راهنمایی افراد متخصص ممکن است با مشکلات بسیاری در این زمینه مواجه شوید.

ما، در کلینیک سکستراپی دکتر نجات به 6 راه جلوگیری از بارداری  در این مقاله اشاره خواهیم کرد راه های جلوگیری از بارداری عبارتند از:

  • استفاده از کاندوم زنانه و مردانه
  • اسپرم کش
  • مصرف قرص های ضد بارداری
  • چسب جلوگیری از بارداری
  • آمپول جلوگیری از بارداری
  • ایمپلمنت لوله های رحم

استفاده از کاندوم زنانه و مردانه

همه زوج ها در زمان برقراری رابطه جنسی می دانند که برای رعایت بهداشت و پیشگیری از بیماری های عفونی و مقاربتی نیاز است که از کاندوم های مخصوص استفاده نمایند. همچنین می دانند که استفاده از این وسیله بهداشتی می تواند از بارداری ناخواسته نیز جلوگیر کند.

کاندوم های مخصوص خانم ها از کیسه نازک پلاستیکی تشکیل شده است که به وسیله آن واژن پُر می شود و باید 8 ساعت قبل از اینکه بخواهند رابطه خود را آغاز کنند از آن استفاده نمایند و آن را در محل خود قرار دهند. البته باید بگوییم که کاندوم های زنانه نسبت به کاندوم های مردانه دارای کارایی کمتری می باشد.

یکی از روش های قدیمی برای جلوگیری از بارداری استفاده از کاندوم مردانه است. زیرا مانع ورود اسپرم به بدن زن خواهد شد و در برابر بارداری و انتقال بیماری های مقاربتی ایمنی بیشتری دارد

جلوگیری از بارداری
قرص ضد بارداری

اسپرم کش

دومین راه از 6 راه جلوگیری از بارداری اسپرم کش می باشد. شاید تا کنون با چنین روشی برای جلوگیری از بارداری مواجه نشده باشید و یا اینکه اصلا نامش هم نشنیده باشید.

اسپرم کش در واقع یک ماده شیمیایی می باشد که باعث کشته شدن اسپرم ها در بدن می شود و به صورت قالب فوم، ژله، کرم و ورقه نازکی است که قبل از رابطه جنسی در داخل واژن قرار داده می شود. استفاده از این اسپرم کش ها در هر قالب متفاوت می باشد. برخی از آن ها را باید 30 دقیقه زودتر از اینکه بخواهید وارد رابطه جنسی شوید در واژن خود قرار دهید. نکته مهم درباره این روش جلوگیری از بارداری این است که استفاده مکرر از آن می تواند بافت ها را تحریک کرده و موجب عفونت و بیماری های مقاربتی در شما شود

مصرف قرص های ضد بارداری

بعد از کاندوم و اسپرم کش راه دیگری که به کمک آن می توانید از باردار شدن خود جلوگیری نمایید استفاده از قرص های ضد بارداری می باشد که اغلب زوج ها این روش را مطمئن ترین و بهترین راه جلوگیری از باردای می دانند. قرص هایی که برای جلوگیری از بارداری طبق نظر پزشک می توانید استفاده نمایید عبارتند از:

  • منو فازیک یا قرص های تک مرحله ای که قرص های LD و HD را شامل می شوند
  • قرص های دی فازیک یا دو مرحله ای که باعث می شوند هورمون ها در دو مرحله تغییر کنند
  • قرص های تری فازیم یا قرص های سه مرحله ای که باعث افزایش تدریجی هورمون ها در سه مرحله می شوند

چسب جلوگیری از بارداری

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که استفاده از قرص ضد بارداری یکی دیگر از 6 راه جلوگیری از بارداری می باشد. اما خانم های زیادی هستند که با استفاده از قرص ضد بارداری هم مجدد باردار شده اند. زمانیکه آن ها به پزشک زنان و زایمان مراجعه می کنند علت این بارداری برایشان اینگونه توضیح داده می شود که تاریخ مصرف قرص های خود را فراموش کرده اند و شاید همین موضوع یکی از دلایلی باشد که موجب بارداری آن ها را فراهم آورده است.

این خانم هایی که تاریخ استفاده از قرص های خود را فراموش می کنند می توانند از چسب های جلوگیری استفاده نمایند . چسب های چلوگیری به پوست چسبیده و باید آن را در طول هفته تنها یکبار عوض کنید. استفاده از چسب ها 3 هفته می باشد و در هفته چهارم نباید از چسب استفاده کنید.

بارداری ناخواسته
چسب ضد بارداری

آمپول جلوگیری از بارداری

آمپول جلوگیری از بارداری آمپولی هورمونی می باشد که می تواند برای مدت زمان 3 ماه از باردار شدن شما جلوگیری کند و تاثیر آن از قرص ضد بارداری بیشتر است.

ایمپلمنت لوله های رحم

از روش های جدید که برای جلوگیری از بارداری این روزها مورد استفاده قرار می گیرد ایمپلمنت لوله های رحم می باشد. دراین روش ایمپلنت های کوچک فلزی یا سیلیکنی داخل رحم قرار می دهند. با این کار بافت های همبند روی ایمپلنت ها رشد می کنند و لوله های شما را مسدود کرده و مانع از باردار شدن شما می شوند

چه امتیازی می دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =