وسواس جنسی

وسواس جنسی

شاید بسیاری از شما دوستان این موضوع را ندانید که وسواس در دوسته فکری- علمی، وسواس شخصیتی تقسیم بندی شده است و برای درمان آن از هر نوعی که باشد باید به درستی اقدام شود. جالب است که بدانید دارو درمانی و رفتار درمانی هم زمان می تواند مشکل وسواس را در شما حل نماید.

بدون شک این سوال برای شما پیش خواهد آمد که وسواس چه ارتباطی میتواند در مسایل زناشویی و رابطه جنسی شما داشته باشد؟ در جواب به شما عزیزان باید بگوییم اختلالاتی که به خاطر بیماری وسواس برای شما به وجود می آید می تواند عقاید، تصاویر ذهنی، افکار مزاحم که خود نوعی وسواس فکری است و فعالیت های مزاحم که  وسواس عملی می باشند را در بر می گیرند که به تمام این تغییر حالات و رفتارها وسواس جنسی گفته می شود.

وسواس جنسی
وسواس

زمانیکه شما دچار حالت های وسواسی می شوید در رابطه زناشویی خود دچار تاثیرات و رفتارهای نامطلوبی خواهید شد که می تواند بر فرایند جنسی شما نیز تاثیر گذار باشد. به طور کلی این گونه وسواس ها موجب بروز اختلافات و مشاجره هایی میان زوجین می شود که برای درمان آن می توان به مراکز سکستراپی و درمانگر مراجعه کنید تا درمان شما را  کنترل نمایند.

جور نبودن وسواس با رضایت جنسی

می دانید که آن دسته از افرادی که به بیماری وسواس دچار می باشند در بسیاری از مواقع نمی توانند این بیماری را از دیگران پنهان کنند و همین موضوع در بسیاری از مواقع باعث آزار خودشان و دیگران می شود. در مورد این که آیا وسواس با رضایت جنسی جور نیست باید بگوییم که همانطور که در مطلب بالا اشاره کردیم در علم روانشناسی ما دو نوع وسواس داریم (وسواس فکری -عملی) و (شخصیت وسواسی) که هر دو می توانند در اختلالات جنسی افراد نقش داشته باشند.
وسواس فکری- عملی که انجام دادن برخی از کارها بیش از اندازه معمول می باشد مانند شست شو، نظافت، نظم، اشتغال مداوم نسبت به یک موضوع خاص. اما درباره شخصیت وسواسی باید بگوییم افرادی که به کمال گرا بودن شهرت دارند و بسیار ریزبین، دقیق، اهل تعهد، مسئولیت پذیر و جدی می باشند.

بدون شک افرادی که دچار شخصیت وسواسی می باشند با وسواس جنسی جور در نمی آیند

انواع وسواس
وسواس جنسی

وسواس چگونه مانع از یک پاسخ جنسی مناسب می‌شود؟

میل، تحریک و ارضاء در یک رابطه جنسی از عوامل تاثیر گذار برای یک رابطه موفق و لذت بخش می باشد و افرادی که دچار وسواس فکری-عملی می باشند و مدام در ذهن خود به فکر نظافت و تمیز کاری هستند در حین رابطه نیز به این موضوع فکر می کنند و نمی توانند با شریک جنسی خود یک رابطه موفق آمیزی داشته باشند.

البته دانستن این موضوع نیز لازم است که بدانید وسواس شخصیتی نیز خیلی بیشتر از وسواس فکری- عملی می تواند به رابطه زناشویی شما آسیب وارد کند و دلیل آن هم این است که شخصیت های وسواسی افرادی کمال طلب می باشند

وسواس جنسی از کودکی شروع می شود

اینکه شما از مشکلات و اختلالات جنسی آگاهی کامل داشته باشید امری مفید و ضروری می باشد. شما باید بدانید که وسواس از هر نوعی که باشد مشکل ساز است. اما متاسفانه هستند افراد و خانواده هایی که مدام از نظم و ترتیب فرزندان خود تعریف می کنند اما نمی دانند که مرز بین وسواس و وظیفه شناسی بسیار کوتاه می باشد. این دسته از افراد از همان کودکی به رفتارهایی تشویق می شوند و تا بزرگسالی آن ها را با خود به همراه دارند و با همین طرز فکر وارد یک زندگی مشترک می شوند. بنابراین داشتن آگاهی و خانواده آگاه می تواند این قبیل رفتارها  را از کودکی تحت نظر قرار داده تا در زندگی مشترک مشکلاتی به وجود نیاید.

وسواس جنسی
درمان وسواس جنسی

درمان وسواس جنسی

درباره درمان وسواس جنسی دو موضوع مطرح شده است گرایش و پاتولوژی بیماری. اگر وسواس شما تنها یک گرایش می باشد شما می توانید هم زمان با سکستراپی مشکل خود را با آگاهی هایی که به دست می آورید درمان کنید. اما اگر وسواس شما پاتولوژیک می باشد اولویت برای درمان آن برطرف کردن اختلال های روانپزشکی می باشد و سکستراپی نمی تواند به شما کمکی کند.
به خودتان مدتی اطمینان بدهید که این مساله برطرف می شود و تا مدتی اساسا به ارگاسم فکر نکنید و فقط بخواهید که لذت ببرید. اگر بازهم مساله حل نشد، قاعدتا روان درمانی تخصصی برای حل مساله لازم خواهد بود.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =