سکستراپی » مقالات سکستراپی » هدف از سکستراپی

هدف از سکستراپی

سکستراپی چیست؟

بدون شک بسیاری از شما زوج های جوان که در زندگی زناشویی خود مشکلاتی دارید در صدد هستید تا برای دوام زندگی خود کارهایی انجام دهید. اگر مشکلات شما جنبه اختلالات جنسی داشته باشند بهترین کار کمک از متخصص سکستراپ می باشد. در این مقاله می خواهیم بیشتر درباره هدف از سکستراپی با شما عزیزان صحبت کنیم.

شاید خیلی از شما زوج های عزیز ندانید که راهنمایی و کمک گرفتن از یک سکستراپ تا چه اندازه می تواند بر زندگی زناشویی شما تاثیر گذار باشد.

سکستراپی چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم اشاره ای به هدف از سکستراپی داشته باشیم، لازم است بدانیم که اصلا سکستراپی چیست؟

در یک تعریف ساده می توان سکستراپی را اینگونه بیان کرد که، نوعی گفتار درمانی است که به کمک آن افراد و زوج های جوان زندگی زناشویی بهتری داشته باشند.

در حقیقت سکستراپی برای کمک به این افراد در رسیدگی به عوامل پزشکی، روانشناختی، بر رضایت جنسی طراحی شده است.

هدف از سکستراپی چیست؟

اما، درباره هدف از سکستراپی باید بگوییم که، کمک کردن به آن دسته از افرادی است که نیاز به راهنمایی و راه حل هایی دارند تا بتوانند از چالش های جسمی و عاطفی  به درستی عبور کنند تا از داشتن یک رابطه راضی کننده و زندگی جنسی لذت بخش بتوانند بهرهمند شوند.

سکستراپی چیست؟
سکستراپی

سکستراپی چگونه انجام می شود؟

حتما برای خیلی از شما عزیزان این سوال پیش خواهد آمد که اصلا سکستراپی چگونه انجام می شود که انقدر دارای اهمیت می باشد؟

همانطور که می دانید رابطه جنسی نیز مانند هر نوع مشکل دیگری در زندگی زناشویی می تواند تاثیرات منفی زیادی را به همراه داشته باشد.

اما، خوشبختانه این مشکل همچون سایر مشکلات قابل چاره می باشد و راه درمان خود را دارد.

بهترین کاری که شما می توانید برای رفع مشکلات جنسی خود انجام دهید مراجعه به مراکز زوج درمانی و سکستراپی می باشد.

در این مراکز مشاوران و سکستراپیست های متخصص که درباره مسائل مربوط به زندگی جنسی از دانش کافی برخوردار می باشند با مشورت های متخصصانه می توانند راه های درمان شما را در پیش بگیرند.

نقش سکستراپ

همه ما این مسئله را بخوبی می دانیم که زندگی جنسی به دلایل مختلف زیادی می تواند بر سلامت فرد خطر ساز باشد.

بنابراین برای داشتن یک زندگی جنسی سالم نیاز به برقراری رابطه جنسی سالم و صحیح می باشد که متاسفانه برخی از عزیزان هستند که به خاطر مشکلات و اختلالات جنسی که دارند نمی توانند این رابطه را به درستی اعمال کنند.

بنابراین بهترین و تنها راه حل برای رفع مشکلات جنسی کمک گرفتن از افرادی است که درباره این مسائل آگاهی لازم را دارند.

سکستراپ در واقع فردی است که با در نظر گرفتن شرایط جنسی که شما و همسرتان دارید به شما در رفع مشکلات جنسیتان کمک خواهد کرد.

به بیان دیگر باید بگوییم که متخصص سکستراپ از جمله افرادی است که می تواند نقش بسیار مهمی را در زندگی زناشویی هر زوجی ایفا کند.

پس بهتر است که برای دوام یک زندگی زناشویی قبل از اینکه زندگی مشترک خود را آغاز کنید در جلسات مربوط به زوج درمانی و مشاوره های قبل ازدواج حضور داشته باشید.

هدف از سکستراپی
سکستراپی چگونه انجام می شود؟

چه زمان نیاز به سکستراپی می باشد؟

در ادامه مقاله مربوط به هدف از سکستراپی نیاز است که اشاره ای به این مسئله داشته باشیم که در چه شرایط و موارد نیاز است که به مراکز سکستراپی مراجعه کنیم.

از شایع ترین مواردی که نشان میدهند شما نیازدارید که توسط یک متخصص سکستراپ مورد معاینه قرار بگیرید به شرح زیر می باشند.

 • اختلال نعوظ مردان و زنان
 • ضعیف شدن میل جنسی زوجین( زن و مرد)
 • بی میلی جنسی زنان و مردان
 • انزال زودرس
 • اعتماد به نفس پایین
 • قطب های جنسی
 • ناتوانی رسیدن ارگاسم در زنان
 • میل جنسی بیش از حد
 • ناتوانی کنترل رفتار جنسی
 • افکار جنسی ناراحت کننده
 • اعتیاد به فیلم های پورن
 • ارتباط جنسی قبل ازدواج

سکستراپی چگونه می تواند موثر باشد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده ایم که سکستراپی چیست؟ هدف از سکستراپی را بیان کردیم و همچنین اشاره کردیم که برای رفع و درمان چه مشکلاتی نیاز است که به سکستراپ مراجعه کنید.

اما در این بخش می خواهیم به این مسئله بپردازیم که اصلا سکستراپی چطور می تواند بر زندگی زناشویی و شخصی ما تاثیر گذار باشد و موثر واقع شود؟!

خب، زمانیکه شما یک مشاوره جنسی مناسب را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهید بدون شک تاثیرات مثبت زیادی را بعد از آن در زندگی خود شاهد خواهید بود.

بیشتر درمانگرها بر این عقیده و باور هستند که سکستراپی همچون سایر روش های زوج درمانی می تواند بهترین نتیجه ها را در بر داشته باشد.

زمانیکه شما با یک فرد متخصص درباره مشکلات جنسی یا زناشویی که دارید صحبت می کنید بدون شک راهنمایی را در جهت رفع آن ها کسب خواهید کرد که با اعمال آن ها در زندگی خود به این نتیجه خواهید رسید که تاثیر زیادی در جهت بهتر شدن زندگی زناشویی شما داشته است.

سکستراپی چگونه می تواند موثر باشد؟
چه زمان نیاز به سکستراپی می باشد؟
در نهایت اینکه

امید است که با ارائه این مقاله به درستی متوجه شده باشید که سکستراپی چیست؟ و هدف از سکستراپی چیست؟

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق سایت drnejatclinic.com با مشاوران ما، در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه بیشتر و بهتر راهنمایی کنند.

[faq title=”سوالات مربوط به هدف از سکستراپی” open1st=”1″ openAll=”0″][faq_item title=”یک درمانگر جنسی می تواند به چه مسائلی کمک کند؟” number=”1″]درمانگران جنسی، متخصصان سلامتی هستند که آموزش های تخصصی برای کمک به افراد دارای مشکلات جنسی دارند. یک درمانگر جنسی واجد شرایط، تحقیقات فشرده ای در مورد مشکلات جنسی و اختلالات جنسی انجام داده است و واقعا می داند که چگونه به افرادی که با این مشکلات مواجه شده اند کمک کند.

[/faq_item][faq_item title=”تکنیک های جنسی درمانی چیست؟” number=”2″]تکنیک هایی که اغلب در مرکز سکس درمانی قرار دارند شامل مجموعه ای از فعالیت های لمسی ساختاری است که به عنوان تمرینات تمرکز حواس شناخته می شوند. اینها برای کمک به زوج‌ها طراحی شده‌اند تا با صمیمیت فیزیکی آسایش خود را افزایش دهند و با بدن یکدیگر و خودشان آشنا شوند.

[/faq_item][faq_item title=”آیا افراد مجرد می توانند به سکستراپی بروند؟” number=”3″]اگرچه ممکن است همیشه مطرح کردن موضوع نگرانی‌های جنسی آسان نباشد، اما مطمئناً غیرمعمول نیستند. افراد می توانند این نوع درمان را به تنهایی دنبال کنند، خواه مجرد باشند یا در یک رابطه یا با شریک زندگی.[/faq_item][/faq]

چه امتیازی می دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 19 =