سکستراپی » مقالات سکستراپی » مازوخیسم جنسی

مازوخیسم جنسی

علائم مازوخیسم جنسی

تا به حال اصطلاح مازوخیسم جنسی به گوشتان خورده؟! آیا میدانید که به چه اختلال های مازوخیسم گفته میشود؟ چه علائمی دارد؟علت مازوخیسم جنسی چیست؟ راه تشخیص مازوخیسم جنسی چیست و چطور قابل درمان است؟

با کلینیک سکستراپی دکتر نجات همراه شوید تا به هر آنچه که نیاز است درباره این اختلال بدانید را در اختیارتان قرار دهیم.

مازوخیسم جنسی چیست؟

در یک تعریف از مازوخیسم جنسی باید بگوییم که، به تخیلات جنسی شدید، برانگیختگی‌های جنسی و رفتارهای جنسی درباره تحقیر شدن، به‌بند کشیده شدن و رنج بردن از یک رابطه جنسی گفته می شود.

افراد مبتلا به این اختلال زمانی که مورد ضرب و شتم قرار می گیرند، یا به هر طریق دیگری رنج می برند، از نظر جنسی تحریک می شوند.

اعمال آزادخواهانه جنسی

در  اختلال مازوخیسم یک سری اعمال آزارخواهانه از شریک جنسی درخواست می شود تا روی آن ها این اعمال انجام شود که به شرح زیر می باشند.

 •  کتک زدن
 • مجروح کردن
 • فحش دادن و تحقیر
 • ادرار و مدفوع کردن
 • سیلی زدن
 • چهار دست و پا رفتن و صدای سگ درآوردن

متاسفانه در برخی از مواقع این اعمال شکلی بسیار خطرناک به خود میگیرند که منجر به مرگ می شوند.

اختلال مازوخیسم
علائم اختلال مازوخیسم

علائم اختلال مازوخیسم

همانطور که می دانید همه اختلال های جنسی در زنان و مردان علائم و نشانه هایی دارند که باید با مشاهده هر کدام از آن ها جهت تشخیص و درمان به مراکز سکستراپی و متخصص مربوطه مراجعه کنید.

درباره اختلال مازوخیسم جنسی هم به همین صورت می باشد. در حقیقت باید بگوییم که ملاک اصلی این اختلال، تحریک جنسی مکرر و شدید ناشی از تحقیر، ضرب و شتم، مقید شدن یا رنج کشیدن است.

این موارد می توانند با خیال پردازی ها و رفتارهای فرد مبتلا به این اختلال آشکار شود. لازم است بدانید کع فرد مبتلا به این اختلال اغلب در مواقعی تحریک و برانگیخته می شود که درد یا رنجی داشته باشد و اینکه ممکن است بر روی خیالات، تمایلات یا رفتارهای خود کنترل نداشته باشد.

بنابراین باید بگوییم که با توجه به موارد عنوان شده در این بخش برای برآوردن معیارهای تشخیصی اختلال مازوخیسم جنسی در راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی معیارهای خاصی وجود دارد که باید رعایت شوند.

 • امیال یا تخیلات برانگیزنده قوی جنسی مربوط به آزار جنسی
 • تحقیر شدن، کتک خوردن، به بند کشیده شدن یا هر عمل رنج آور دیگری
 • در واقع فرد تمایل دارد که در جریان رابطه جنسی درد، تحقیر یا به بند کشیده شدن را تجربه کند.
 • فعالیت آزار خواهانه مهم‌ترین منبع تحریک جنسی است و یا برای اقناع جنسی ضروری است.
 • لذت بردن از مورد فحاشی قرار گرفتن و از شنیدن الفاظ رکيک در رابطه جنسی
 • خودداری از برقراری رابطه جنسی تا زمانی که با اجبار همراه باشد
 • رابطه جنسی بدون ملایمت روحی
 • عدم تمایل به معاشقه و پيشنوازی در رابطه

چه کسانی به اختلال مازوخیسم جنسی مبتلا می شود؟

با توجه به مواردی که در مطالب بالا به آن ها اشاره کرده ایم بدون شک برایتان این سوال پیش خواهد آمد که اصلا چه افرادی به اختلال مازوخیسم جنسی مبتلا می شوند؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که طبق تحقیقات و گزارش های در دسترس متاسفانه میانگین سنی ابتلا به این اختلال 19 سال می باشد.

عواملی همچون، تکانشگری جنسی و بیش فعالی جنسی که در طول زمان و با افزایش سن تغییر می‌کنند می‌توانند نقش مهمی در ایجاد این اختلال داشته باشند.

اعمال آزادخواهانه جنسی
چه کسانی به اختلال مازوخیسم جنسی مبتلا می شود؟

تشخصی اختلال جنسی مازوخیسم

برای اینکه بتوان فرد مبتلا به اختلال مازوخیسم را درمان کرد ابتدا باید به این قطعیت رسید که آیا او به این اختلال دچار می باشد یا خیر؟!

علائم و نشانه هایی را قبل تر برایتان شرح داده ایم که هاکی از این هستند که فرد به این اختلال دچار می باشد.

اما این تمام ماجرا نیست، شما باید بتوانید به درستی به این درک برسید که آیا تشخیص مازوخیسم جنسی که برای آن فرد با مشاهده علائم و نشانه هایی که در او دیده اید داده است درست یا خیر؟!

پس بهترین راه برای تشخص این اختلال با توجه به علائم و نشانه های ذکر شده راه های زیر می باشد.

 1. تمایلات ذکر شده حداقل به مدت 6 ماه وجود داشته باشد.
 2. شامل برانگیختگی جنسی مکرر و شدید ناشی از تحقیر، ضرب و شتم، مقید شدن یا رنج کشیدن او باشد که با تخیلات و اصرار آشکار می شود.
 3. شامل امیال یا فانتزی های جنسی باشد که باعث ناراحتی یا اختلال بالینی قابل توجه در عملکرد اجتماعی، شغلی یا سایر زمینه های مهم شود.

درمان مازوخیسم

خب، درباره روند و روش درمان اختلال مازوخیسم باید بگوییم که به دلیل پایداری این اختلال روند درمان سخت و زمان بر می باشد.

افراد مبتلا به این اختلال با مراجعه به مراکز سکستراپی، مشاوره اختلال های جنسی می توانند با کمک روان درمانی برای درمان خود دست به کار شوند.

البته این مهم را هم به خاطر داشته باشد که در روند درمان این اختلال همسر نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری دارد.

همچنین برخی از داروها ممکن است برای کاهش سطح تستوسترون و در نتیجه کاهش بروز نعوظ برای درمان افراد مبتلا به اختلال مازوخیسم جنسی استفاده شوند.

مازوخیسم
درمان مازوخیسم
در نهایت اینکه

امیدواریم با مطالبی که در این مقاله به آن ها اشاره کرده ایم توانسته ایم به شما دوستان عزیز کمک کنیم تا بتوانید به خوبی اطلاعاتی درباره اینکه مازوخیسم جنسی چیست؟ چه علائم و نشانه هایی دارد؟! راه تشخصی مازوخیسم جنسی و درمان آن به چه صورت می باشدرا بدست آورید.

ما سعی کرده ایم تا حد امکان در این مقاله آنچه که نیاز است در این مورد بدانید را در اختیارتان قرار دهیم. در صورتیکه باز هم سوالی در این زمینه دارید می توانید با مشاوران ما، در سایت drnejatclinic.com ارتباط بگیرید.

سوالات مربوط به مازوخیسم جنسی

 1. اختلال سادیسم و مازوخیسم چه تفاوت ها و شباهت هایی با هم دارند؟
  مازوخیسم در واقع نقطه مقابل انحراف جنسی سادیسم است. طبیعتا افرادی که مازوخیست یا آزار طلب می‌باشند به دنبال افرادی می‌گردند که دارای تمایلات دگرآزاری یا سادیسمی هستند.
 2. علل مازوخیسم جنسی چیست؟
  متاسفانه هیچ نظریه قطعی و تایید شده ای در جهان برای ریشه این اختلال وجود ندارد. نظریه های مربوط به این مسئله بسیار متفاوت می باشند. یکی از این نظریه ها این است که، این تمایلات زمانی ایجاد می‌شود که فرد دارای خیال‌ پردازی‌های جنسی نامناسب باشد، و با سرکوب شدن قوی‌تر‌شوند.
 3. افراد مبتلا به اختلال مازوخیسم چه چیزی در رابطه جنسی را دوست دارند؟
  یک فرد مازوخیست کسی است که رضایت را از طریق درد و تحقیر یا لذت در انکار خود می یابد. مازوخیست جنسی کسی است که درد را به عنوان بخشی از فعالیت جنسی دوست دارد.
2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 9 =