سکستراپی » مقالات سکستراپی » فانتزی های جنسی

فانتزی های جنسی

دسته بندی فانتزی جنسی

در مقاله امروز می خواهیم درباره فانتزی های جنسی با شما دوستان و همراهان کلینیک سکستراپی دکتر نجات صحبت کنیم.

شاید این موضوع را خیلی از شما دوستان ندانید که رفتارهای جنسی رمانتیک و عاشقانه تا چه حد برای آقایان مهم می باشد و این قبیل رفتارها را دوست دارند. اما با تمام این صحبت ها اینکه مردان همیشه به داشتن فانتزی های جنسی علاقه مند می باشند شاید یک امر طبیعی باشد اما نتایج و آمار بدست آمده در این زمینه نشان داده است که مردان دارای میل های متفاوتی می باشند.

فانتزی های جنسی

در علم سکسولوژی رفتارهای جنسی را که در افراد به شکل های مختلفی صورت می گیرد را فیتیش  یا همان فانتزی های جنسی می گویند.

فانتزی جنسی در واقع همان تفکراتی می باشد زنان و مردان را در رابطه جنسی تحریک می کند تا اعمال و رفتارهای دیگری را در رابطه خود به کار گیرند.

فانتزی های جنسی
فانتزی های جنسی زنان

فانتزی جنسی در زنان بیشتر است یا مردان؟

در تعریف فانتزی های جنسی گفتیم که اعمال و رفتاری می باشد که در ذهن افراد برای رابطه جنسی شکل می گیرد و می تواند جنبه روانی داشته باشد.

بسیاری از خانم ها از تفکرات فانتزی که همسرشان با آن اقدام به برقراری رابطه می کنند شکایت داشته و اصلا با این موضوع موافق نمی باشند بلکه فانتزی های جنسی همسرشان باعث ناراحتی در آن ها می شود و نمی توانند یک رابطه لذت بخشی را تجربه کنند.

اما بد نیست که این موضوع را بخوبی بدانید که فانتزی های جنسی تا جایی که مشکلی را برای افراد به وجود نیاورد هیچگونه خطری ندارد

داشتن فانتزی های جنسی یک امر غیر طبیعی و عجیب نمی باشد و هر کسی می تواند این فانتزی ها را داشته باشد. در برخی از مواقع وجود فانتزی های جنسی در ذهن خود شخص وجود دارد که می تواند برای او و اطرافیانش خطر ساز باشد در چنین شرایطی مراجعه به پزشک متخصص پیشنهاد می شود تا با علم روانشناسی بتوانند مشکل این افراد را حل نمایند.

اگر همسرتان بفهمد  فانتزی های جنسی داریدچه احساسی پیدا می‌کند؟

درباره اینکه شما دارای فانتزی های جنسی می باشید حتما لزومی ندارد که بخواهید با همسر خود صحبت کنید. زیرا تمام این تصورات در ذهن شما نقش می بندند و نمود بیرونی ندارند که حتما لازم باشد آن را برای همسر و شریک جنسی خود بازگو کرده و توضیح دهید.

در برخی مواقع این یک نیاز است که در رابطه جنسی، دیوار حیا را کوتاه کرده و درباره رابطه تان صحبت نکنید این کار می تواند به رابطه جنسی شما در مواقعی کمک کند.

اگر همسر و شریک جنسی شما متوجه این موضوع شود که شما دارای فانتزی های جنسی می باشید نباید به این موضوع فکر کند که همسر و شریک جنسی او از زندگی جنسیش ناراضی بوده و به فساد افتاده است.

فانتزی های جنسی
Sexual fantasies

بعضی افراد از فانتزی‌های جنسی بیشتر لذت می‌برند تا رابطه­ واقعی

برخی از افراد هستند که از فانتزی های جنسی بیشتر لذت می برند تا یک رابطه جنسی واقعی  البته این به معنای این نمی باشد که آن ها اصلا از رابطه جنسی خود راضی نبوده و این رابطه برایشان مهم نمی باشد بلکه برای تحریک بیشتر و داشتن یک رابطه جنسی لذت بخش تر این فانتزی ها را در ذهن خود پرورش می دهند.

دسته بندی فانتزی های جنسی

فانتزی های جنسی در تمام افراد مختلف می باشد اما به طور کلی می توان همه آن ها را در چند دسته به طور کلی دسته بندی کرد.

  • رابطه جنسی گروهی
  • BDSM که به معنای بردگی، سلطه گری، تسلیم و آزار خواهی می باشد

در حقیقت آن افرادی که در دسته فانتز ی های جنسی BDSM قرار دارند به نوعی رفتارهای سادیستی مبتلا می باشند در طول رابطه شریک جنسی خود را تحت سلطه گرفته و آن را مورد تحقیر و آزار جسمی و روانی قرار می دهند البته باید این موضوع را نیز بدانید که داشتن چنین رابطه ای کاملا توافقی می باشد

چه امتیازی می دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =