سکستراپی » مقالات سکستراپی » فانتزي‌هاي زناشويي

فانتزي‌هاي زناشويي

تاثیر فانتزی‌های زناشویی بر رابطه جنسی

بسیاری از زوج ها هستند که درباره فانتزي‌هاي زناشويي اطلاعتی ندارند و یا اگر هم دارند خجالت می کشند که در این مورد با شریک جنسی خود صحبت داشته باشند. ما در این مقاله می خواهیم اشاره مختصری به فانتزی جنسی داشته باشیم.

تخیلات جنسی چگونه بر روابط شما تأثیر می گذارد

خیالات جنسی یا فانتزي‌هاي زناشويي دو نوع اصلی دارد. با این حال، یکی تخریب بیشتری نسبت به دیگری دارد.

خیال پردازی جنسی درباره شخص دیگری، نه تنها به رابطه جنسی و زناشویی شما آسیب وارد می کند بلکه می تواند مشکلات دیگری را برای شما به همراه داشته باشد. این موضوع می تواند حتی روی ذهن شما تاثیر گذار باشد.

آغاز یک رابطه هیجان انگیز است. شما باید در مورد شخصی که می خواهید با او زندگی مشترک خود را آغاز کنید بیشتر بدانید.

هر دوی شما این فرصت را دارید که به طور فزاینده ای با یکدیگر ارتباط عمیق برقرار کنید.

اما روابط نمی تواند برای همیشه در این مرحله مهیج باقی بماند. سرانجام  اوضاع کند می شود و ممکن است علاقه کم شود. با این حال، بازگرداندن هیجان و علاقه در یک رابطه طولانی مدت ممکن است.

خیال پردازی جنسی
خیال پردازی

چگونگی تأثیر تخیلات جنسی بر روابط زناشویی

قبل تر عنوان کردیم که تخیلات جنسی دو دسته می باشند

  • تخیلات دوگانه ( آنهایی که شریک زندگی دیگر را درگیر می کند )
  • تخیلات خارج از کشور ( تخیلاتی که در خارج از رابطه به شخص دیگری متمرکز است.)

تخیلات دوگانه

این دسته از تخیلات خود نیاز به بررسی دارد که طبق تحقیقات و آمارهای بدست آمده نشان داده شده است که  در این تحقیقات از برخی زوج ها خواسته شده بود که تصور کنند با شخص دیگری رابطه دارند و بعد از آن تخیلات خود را برای محقق مورد نظر توصیف نمایند.

سپس به آنها پرسش نامه هایی در اختیار آنها قرار گرفت که برای سنجش میل آنها برای رابطه جنسی با شریک زندگی خود و شاد کردن شریک زندگی خود طراحی شده بود.

کسانی که تخیلات سلطنتی داشتند، انگیزه خود را برای داشتن رابطه جنسی با شریک زندگی خود و رفتارهای ارتقا دهنده رابطه ابراز داشتند.

از آنجا که این گروه ها به طور تصادفی به خیال پردازی در مورد شریک زندگی خود یا شخص دیگری اختصاص داده شدند، می توان گفت که خیال پردازی دوگانه دلیل افزایش میل جنسی می باشد.

این موضوع ممکن است درست باشد که افراد در روابط سالم بیشتر اوقات تمایل دارند که در مورد شریک زندگی خود خیال پردازی کنند، اما این مرحله نشان داد که صرف خیال پردازی در مورد شریک زندگی فرد، بدون توجه به سالم بودن رابطه، باعث بهبود رابطه می شود.

مشکلات تخیلات دوگانه

مشکلی که در این نوع رابطه وجود دارد این است که  طبق تحقیقاتی که در متن بالا به آن اشاره کردیم ربطه به صورت عاشقانه انجام می شده است.

پس برای به دست آوردن تصویری واقع بینانه تر از تأثیر خیالات بر روابط  نیاز است که به یک متخصص سکستراپ مراجعه کنید.

فانتزی زناشویی
تاثیر فانتزی زناشویی بر رابطه زوجین

فانتزی‌های زناشویی چیست؟

تمام زوج ها در زمان برقراری ربطه جنسی انتظاراتی را از همسر و شریک جنسی خود دارند و به نوعی می خواهند که سُکان رابطه را در دست داشته باشند تا بهتر بتوانند از رابطه جنسی که برقرار کرده اند لذت ببرند.

برخی از زنان و مردان دوست دارند همچون هنر پیشه های فیلم های پورن حرکات و کارهایی را در رابطه خود انجام دهند که به آن ها در لذت برن هر چه بیشتر کمک کند.

فانتزی های زناشویی که شما از انجام دادن آنها لذت می برید شاید به شما کمک کنند تا بهتر رابطه جنسی خود را برقرار کنید اما فکرکردن زیاد به آن ها هم چندان کار درستی نمی باشد.

چرا که نه شما هنرپیشه فیلم پورن هستید و نه شریک جنسی شما. باید در نظر داشته باشید آنچه که شما در فیلم های مختلف مشاهده می کنید در حد همان فیلم است و در دنیای واقعی زناشویی داستان چیز دیگری می باشد.

فانتزی های خود را عنوان کنید

مشکلی که بیشتر زوج ها برای برقراری رابطه جنسی خود دارند و نمی توانند آنطور که میخواهند از انجام رابطه جنسی خود لذت ببرند این است که هرگز علایق و خواسته های خود را درباره رابطه جنسی با همسر و شریک جنسی خود در میان نمی گذارند و همین موضوع باعث می شود که نتوانند رابطه خوبی را برقرار کنند.

برای داشتن یک رابطه خوب باید درباره علایق و فانتزی های جنسی خود حتما با شریک جنسیتان صحبت کنید در این صورت او بهتر میتواند حرکاتی را در حین رابطه انجام دهد که به شما در لذت بردن از رابطه جنسی کمک کند.

تخیلات دوگانه چیست؟
مضرات فانتزی زناشویی
در نهایت اینکه

آموزش درباره تخیلات و فانتزی‌های زناشویی که زوج ها دارند به آنها کمک خواهد کرد تا رابطه جنسی سالم و بهتری داشته باشند.

خیال پردازی جنسی در مورد شریک زندگی خود، حتی اگر به عمد انجام شود جذابیت بیشتری به نظر می رسد و این انگیزه شما را برای ایجاد یک رابطه شادتر و سالم تر فراهم می کند.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق سایت drnejatclinic.com با مشاوران ما، در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه بیشتر و بهتر راهنمایی کنند.

[faq title=”سوالات مربوط به فانتزي‌هاي زناشويي” open1st=”1″ openAll=”0″][faq_item title=”آیا تصور کردن شخص دیگری در زمان رابطه جنسی فکر خوبی است؟” number=”1″]خیال پردازی درباره شخص دیگری غیر از همسرتان امری طبیعی است. اما استفاده بیش از حد از آن ممکن است منجر به خرابی روابط شود.[/faq_item][faq_item title=”فانتزی زناشویی یعنی چه؟” number=”2″]فانتزی زناشویی یعنی آنچه که شما تصور می کنید و دوست دارید که در رابطه جنسیتان توسط شریک جنسیتان انجام شود تا شما از رابطه جنسی خود لذت بیشتری ببرید.[/faq_item][faq_item title=”فانتزی های زناشویی می توانند روی نحوه برقراری رابطه تاثیر بگذارند؟” number=”3″]بله، اگر این تخیلات بیش از حد معمول باشد می تواند باعث خراب شدن رابطه شما شود.[/faq_item][/faq]

چه امتیازی می دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یازده =