سکسولژی

Sexuality

یکی از موضوعاتی که در زندگی زناشویی و رابطه جنسی دارای اهمیت می باشد سکسولژی است که می خواهیم در مقاله امروز به آن بپردازیم.

میل جنسی

داشتن رابطه جنسی یکی از نیازهایی می باشد که تمام موجودات زنده به آن نیاز دارند و در برخی مواقع پیش می آید که این میل در آن ها کاهش پیدا کرده و یا کلا از بین برود. از بین رفتن میل جنسی ممکن است به صورت انتخابی باشد یعنی این امکان وجود دارد که زن و یا مردی میل جنسی خود را به شریک جنسیش از دست بدهد اما در مقابل شخص دیگری این چنین نباشد و به او کشش جنسی داشته باشد. ناگفته نماند که امکان از بین رفتن میل جنسی به طور کامل نیز وجود دارد.

میل جنسی در مردان راحت تر به وجود می آید و این موضوع باعث شده است که آن ها از لحاظ جنسی فعال تر باشند برعکس خانم ها که در رابطه جنسی دارای محدودیت می با شند

سکسولژی
میل جنسی

سکسولژی

سکسولژی در واقع مطالعه علمی جنسیت می باشد که در زمان یونان کلاسیک در جوامع و دنیای غرب و دنیای شرق ترسیم شده است.

سکسولژی به جنسیت انسان که شامل حقوق، رضایت جنسی، تنوع جنسی، پاسخ های بهداشتی افراد به چالش های بهداشت جنسی اشاره دارد.

از دیگر مواردی که در سکسولژی به آن پرداخته می شود عشق، احساسات جنسی، روابط انسانی، رفتار جنسی، عملکرد جنسی، لذت جنسی و تحقق بخشیدن به آن ها می باشد.

شاید برایتان جالب باشد که این مطلب را بدانید. سکسولژی در دهه هفتاد میلادی به عنوان یکی از رشته های دانشگاهی و در دسته رشته های علوم پزشکی قرار گرفته است

بنابراین اگر بخواهیم سکسولژی را به صورت علمی تعریف کنیم می توانیم بگوییم به مطالعه هدفمند رفتار جنسی انسان و حیوان گفته می شود که این رفتار قبل از تولد جاندار آغاز شده و در طول زندگی ادامه دارد

Sexuality
سکسولژی

تفاوت زن و مرد در رابطه جنسی

هورمون های زنانه به طور قابل توجهی 21 تا 28 روز بعد از عادت ماهانه پایین می آید و عوارضی را به وجود می آورد که به آن ها Pmt گفته می شود و می تواند عواملی مانند بی حوصلگی، پریشانی و اندوه را در زنان به وجود آورد که تمام این عوامل می تواند در برقراری رابطه جنسی  زن با شوهر خود  تاثیر گذار باشد بنابراین به خاطر داشته باشید که اگر شریک جنسی خود را با چنین حالت هایی مشاهده کردید سعی کنید او را درک کرده و به حس او احترام بگذارید.

نگرانی های جنسیتی مرتبط با سلامت بدن

گفتیم که سکسولژی مطالعه علمی جنسیت می باشد که بر روی بسیاری از رفتارهای جانداران نظارت دارد. اما اینکه شما در رابطه جنسی خود دچار نگرانی هایی باشید که نتوانید یک رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه کنید هم دور از ذهن نمی باشد.

برخی از این نگرانی های جنسی وجود دارند که می توانند با سلامت بدن شما ارتباط مستقیم داشته و برای شما مشکل ساز باشند که

این نگرانی ها شامل موارد زیر می باشند.

  • نیازمند آزادی انواع اعمال جنسی و خشونت جنسی
  • نیاز به آزادی برای انتقال بیماری هایی همچون ایدز
  • نیاز به کاهش پیامدهای جنسی از ناتوانی های جسمی و روانی.
  • نیاز به کاهش تاثیر در زندگی جنسی در شرایط پزشکی و جراحی و یا درمان
سکسولژی
آمیزش جنسی

نگرانی‌های جنسی در رابطه با تمایلات جنسی

برخی از نگرانی ها هم وجود دارند که به آن ها نگرانی جنسی در رابطه با تمایلات جنسی گفته می شود که شامل:

  • نیاز به برابری جنسی
  • نیاز به احترام و پذیرش تفاوت های جنسیتی
  • نیاز به ارتقاء شناخت روابط جنسی
  • به رسمیت شناختن ارزش لذت جنسی
  • ارتقای معلومات در مورد بدن در زمینه پاسخ جنسی و لذت جنسی

آمیزش جنسی

در زندگی زناشویی از مهم ترین عواملی که می تواند در گرم نگه داشتن یک زندگی مشترک تاثیر زیادی داشته باشد آمیزش جنسی می باشد که در صورت عدم توانایی در زمینه رابطه جنسی، سکس و عدم توانایی در ارضای جنسی همسر باعث می شود تا رابطه رو به سردی رفته و باعث به وجود آمدن اختلاف ها و مشکلاتی شود که جبران ناپذیر می باشد.

آنچه زنان و مردان در رابطه جنسی انتظار دارند

اغلب زن ها قبل از رابطه جنسی و شروع یک رابطه لذت بخش نیاز دارند که شریک جنسی آنها با حرف ها و صحبت های عاشقانه آن ها را برای شروع یک رابطه آماده سازد.

زن ها دوست دارند از تمام مشکلاتی که داشته اند رها شده  و یک نقطه مناسب را به عنوان پناهگاه خود می خواهند. بنابراین اگر خواسته آن ها به خوبی درک شود بدون شک یک رابطه موفقیت آمیزی را با شریک جنسی خود خواهند داشت.

بد نیست بدانید مدت زمانی که اغلب خانم ها نیاز دارند تا برای یک رابطه آماده شوند 30 دقیقه می باشد و این در مورد آقایان بسیار کمتر است و آنها تنها 30 ثانیه نیاز دارند که برای شروع یک رابطه جنسی آماده شوند.

آقایان با شروع یک رابطه جنسی در واقع می خواهند به صورت فیزیکی چیزی را عنوان کنند که به صورت عاطفی نمی توانند آن را بخوبی بیان کنند.

اگر مردی با مشکلاتی همچون بیکاری و بدهکاری مواجه باشد از رابطه جنسی خود کمک می گیرد تا فشار روحی که تحمل می کند را کاهش دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 8 =