تنبلی جنسی

دلایل تنبلی جنسی

تنبلی جنسی

یکی از موضوعاتی که ممکن است به رابطه زناشویی زوج ها صدمه وارد آورد تنبلی جنسی می باشد. این روزها بیشتر صحبت زوج ها و مشکلاتی که باآن مواجه هستند این است که به خاطر شرایط زندگی کمتر حوصله این را دارند که بخواهند رابطه جنسی برقرار کنند و دیگر حوصله ای برای آنها نمانده است.

متاسفانه نادیده گرفتن این موضوع باعث شده است که برخی از زنان و مردان برای رفع نیازهای جنسی خود به شریک زندگیشان خیانت کرده و نیاز خود را در جای دیگر برطرف کنند.

پیشنهاد و توصیه مشاوران کلینیک سکستراپی آگاپه در چنین مواردی این است حتما در چنین شرایط هایی از مشاوره در زمینه زوج درمانی استفاده نمایند. درباره تنبلی جنسی باید این موضوع را به شما خاطر نشان کنیم که تحقیقات آماری نشان داده اند که میزان طلب رابطه جنسی در خانم ها بیشتر از آقایان می باشد و تنها تفاوت آنها این است که زن ها دیرتراز مردها تحریک می شوند. بنابراین اگر با مسئله بی میلی جنسی مواجه شوند شاید زمان زیادی لازم باشد تا مجدد بتوانند به همان مراحل اولیه در زندگی زناشویی خود برگردند.

تنبلی جنسی
یکنواختی جنسی

تنبلی جنسی باعث خیانت می شود

یکی از مهم ترین سوال هایی که این روزها ذهن تمام افراد را در زمینه رابطه جنسی و تنبلی جنسی به خود درگیر کرده است این است که آیا تنبلی جنسی می تواند منجر به خیانت زوج هابه یکدیگر شود؟!

متاسفانه باید بگوییم که میزان آمار خیانت در اثر تنبلی جنسی در خانم ها بیشتر دیده شده است به همین خاطر است که همیشه توصیه شده است که قبل از ازدواج حتما از مشاوره های قبل از ازدواج استفاده کرده و اگر با مشکلات و اختلالت جنسی مواجه هستید برای رفع آن ها کارهای لازم راانجام دهید تا بعد از ازدواج برای برقراری رابطه جنسی با مشکل و مسئله ای مواجه نشوید که قابل جبران نباشد.

در مطلب بالا به این موضوع اشاره کردیم که زنان بیشتر از مردان طالب روابط جنسی می باشند و میل و رغبت آن ها در رابطه جنسی بیشتر ازمردها می باشد. بنابراین باید توجه داشته باشید که همین میل و رغبت در رابطه جنسی می تواند مشکلات بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد زیرا اکثر خیانت هایی که از جانب خانم ها صورت گرفته است دلیلش بی میلی همسر آن ها به برقراری رابطه جنسی بوده است و اینکه همسر آن ها نتوانسته است پاسخ گوی نیازهای جنسی آنها بوده و در این رابطه تنبلی کرده است.در ضمن باید این موضوع را هم عنوان کنیم که مردان میانسال دیرتر از جوان ها به ارگاسم می رسند و باید بدانیم که هیچ مردی نمی‌تواند موضوع عدم تمایل جنسی خویش را در ورای سنین میانسالی مخفی نماید.

دلایل تنبلی جنسی

یکی از دلایل تنبلی جنسی که به نوعی مهم ترین دلیل در این مورد می باشد یکنواختی است. خطری که بسیاری از رابطه های زناشویی را تهدید می کند. در چنین شرایطی خانم ها در پی کسب لذت بیشتری از رابطه جنسی می باشد و اگر شریک جنسی آن ها تمایلی به این مسئله نداشته باشند متاسفانه به سمت رابطه جدیدی تمایل پیدا خواهند کرد و به این شکل خیانت به وجود می آید.

اگر مرد نتواند فانتزی های جنسی جدیدی را در ذهن خود نسبت به همسر و شریک جنسی خود ارائه دهد مسلما این رابطه یکنواخت خواهد شد تا جایی که ممکن است طرفین هیچ لذتی از رابطه ای که برقرار می کنند نبرده و یا حتی به مرحله اضاء هم نرسند. این موضوع در مورد خانم ها هم صدق می کند. زمانیکه زن نتواند با استفاده از فانتزی های جنسی جدید کاری برای تحریک جنسی شریک جنسی خود کند طبیعتا باعث خواهد شد تا همسر و شریک جنسی او به سمت رابطه های جدید کشیده شود.

پس در نتیجه برای جلوگیری از فروپاشی یک زندگی مشترک مردان و زنان در هر شرایط سنی که هستند وظیفه دارند نیاز جنسی همسر خود را به بهترین شکل ممکن برآورده سازند. اگر هر یک از طرفین احساس کنند که نمی توانند نیاز جنسی طرف مقابل خود را برطرف نمایند باید به مراکز سکستراپی و مشاوره های جنسی مراجعه کرده تا راه حل مناسبی را در پیش گیرند در غیراین صورت با تنبلی جنسی که دارند می توانند زمنیه مناسبی را برای خیانت شریک خود فراهم آورند. شما با کمک مشاوره خانواده می توانید تکنیک های افزایش میل جنسی را فراگرفته و آن را در زندگی زناشویی خود به کار بگیرید.

تنبلی جنسی
کاهش میل جنسی

لطمات تنبلی جنسی

اگر بخواهیم با شما صادق و روراست باشیم باید بگوییم که علاوه بر دلایل فیزیکی تنبلی جنسی  می تواند دلایل روانی را هم به همراه داشته باشد. باید قبول کنیم که برخی از زوج ها نمی توانند کاری کنند که برای همسر خود جذابیت جنسی ایجاد کرده و کاری کنند که آن ها را تحریک کنند تا وارد رابطه جنسی شوند.

همیشه این موضوع را شنیده ایم که این مردها هستند که به دنبال زن ها بوده اند و خواهانه رابطه جنسی هستند.احساس تمایل و نیاز جنسی در مرد تا حدودی شخصیت و توانایی او را نشان می‌دهد. پس چطور می شود که مرد به صراحت عنوان می کند که تمایلی به رابطه جنسی با همسر خود ندارد؟! این دقیقا همان مسئله ای است که باعث می شود زمینه خیانت در فرد به وجود آید.

در چنین شرایطی وظیفه زن این است که نیاز همسر خود را برطرف نماید و اگر در این زمینه تمایلی ندارد با یک مشاور خانواده صحبت کرده تا مشکل تنبلی جنسی خود را برطرف نماید. در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که تنبلی جنسی می تواند از مهم ترین مسائلی باشد که زندگی زناشویی شما را تهدید کرده و باعث فروپاشی بنیاد خانواده شود.

چه امتیازی می دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =