سکستراپی » مقالات سکستراپی » انتخاب سکستراپیست زن بهتر است یا مرد؟

انتخاب سکستراپیست زن بهتر است یا مرد؟

]چرا باید به سکستراپ مراجعه کنیم؟

برای خیلی از دوستانی که برای رفع مشکلات زناشویی و جنسی خود نیاز دارند که به یک متخصص سکستراپ مراجعه کنند این سوال گاها پیش می آید که اصلا انتخاب سکستراپیست زن بهتر است یا مرد؟ چطور می توانند بهترین سکستراپیست را انتخاب کنند؟!

ما امروز و در این مقاله به شما دوستان عزیز کمک خواهیم کرد تا بهتر و راحتر بتوانید سکستراپیست مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله امروز با ما همراه باشید.

هر آنچه باید درباره سکستراپ و سکستراپیست بدانید

همانطور که می دانید رابطه جنسی از مهم ترین عواملی است که به حفظ زندگی زناشویی شما کمک بسار زیادی می کند و موجب صمیمیت بیشتر بین زوجین می شود.

بنابراین اگر شما و یا همسرتان در برقراری این رابطه توانمند عمل نکنید و از رابطه خود احساس رضایت نداشته باشید و نتوانید این رضایت را برای همسر و شریک حنسی خود ایجاد کنید، این عدم توانایی شما در برقراری رابطه می تواند نقس بسیار مهمی در شروع روابط نامشروع و خیانت را به همراه داشته باشد.

بنابراین شما عزیزان برای برطرف کردن برخی از مشکلات و بیماری ها که گاها درمان آن ها توسط یک متخصص باید انجام شود نیاز دارید تا بهترین سکستراپ را بشناسید.

به خاطر داشته باشید که برای رفه مشکلاتی همچون اشکال و اختلال در روابط جنسی و زندگی زناشویی خود نیاز یک متخصص سکستراپ لازم و ضروری می باشد.

حال آنکه شما نمی دانید انتخاب سکستراپیست زن بهتر است یا مرد؟ مسئله ای است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پردخت.

 بهترین سکستراپیست
انتخاب بهترین سکستراپیست

این روزها یکی از مواردی که متاسفانه باعث از هم پاشیدگی بسیاری از زندگی ها شده است مسوله مشکلات جنسی و فقدان عملکرد جنسی مناسب می باشد که خیلی از زوج ها دچار آن می باشند. در این شرایط بهترین و درسترین کاری که شما دوستان عزیز می توانید انجام دهید مراجعه به بهترین سکستراپیست می باشد. سکستراپیست با ارائه راهکارهای مناسب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به زندگی زناشویی و جنسی خود سرو سامان دهید.

سکستراپیست یا درمانگر جنسی چه کسی است؟

بدون شک همه شما دوستان عزیزی این موضوع را بخوبی می دانید که اکثریت مشکلات جنسی و زناشویی در روابط اجتماعی ریشه دارند.

بنابراین برای رفع این مشکلات یک روانشناس و یا یک روان درمانگر بهتر می تواند با شناسایی و ارزیابی شما مشکلات اجتماعی را تشخیص داده و به شما برای رفع آن ها کمک کند.

سکستراپیست یا همان درمانگر جنسی، در حقیقت یک متخصص در زمینه بهداشت روان می باشد که با آموزش های مشاوره جنسی و دوره های تخصصی که در این زمینه گذرانده است بخوبی مهارت لازم و کامل را برای روان درمانی دارا می باشد.

درمانگران جنسی آشنایی کامل با فیزیولوژی بدن و آناتومی اندام های جنسی و عملکرد آنها دارند.

این افراد به خوبی بر اختلالات روانی و فیزیکی مسلط می باشند و قدرت تفکیک آن ها را از یکدیگر دارا هستند.

درمانگر جنسی چه کسی است؟
سکستراپیست یا درمانگر جنسی چه کسی است؟

انتخاب سکستراپیست زن بهتر است یا مرد؟

تا به اینجای کار متوجه شدید که به افرادی سکستراپیست یا روان درمانگر گفته می شود.

حال در این بخش می خواهیم برایتان بگوییم که انتخاب سکستراپیست زن بهتر است یا مرد؟ خب، باید بگوییم که با توجه به این مسئله که روانشناسی مشکلات جنسی یک مسئله بسیار حساس و مهم می باشد که با باورها، عقاید، فرهنگ و مذهب افراد گره خورده است کمی در این مورد و انتخاب سکستراپیست زن و مرد باید مواردی را در نظر داشت.

خیلی از خانم و آقایون هستند که از بیان مشکلت زناشویی و جنسی خود با یک متخصص عیر هم جنس احساس راحتی نمی کنند و یا اینکه دوست ندارند درباره مشکلات زناشویی که با همسر خود با یک فرد دیگر( زن و مرد) صحبت کنند.

این مسئله باعث می شود که برخی از آقایون انتخاب سکستراپیست زن را به سکستراپیست مرد ترجیح دهند و بلعکس خانم ها سکستراپیست مرد را به سکستراپیست زن ترجیح دهند.

برخی دیگر از عزیزان هم هستند که صحبت درباره این مسائل با هم جنس خود را بهتر و راحتر می دانند.

اینکه شما بخواهید به یک سکستراپیست زن مراجعه کنید یا سکستراپیست مرد، مسئله ای است که به باورها؛ عقاید، فرهنگ و مذهب شما و شخص خود شما بستگی دارد.

با تمام این صحبت ها باید بگوییم که، تمامی روانشناسان جنسی کارشان بررسی و رسیدگی به مشکلات جسمی، عاطفی و بیولوژیک دخیل در فعالیت های جنسی زنان و مردان می باشد.

مشکلاتی که توسط سکستراپ بررسی می شود

بد نیست این موضوع را هم بدانید که چیزی نزدیک به 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان دچار نوعی اختلال جنسی می باشد که می توانند با بررسی آن ها و مراجعه به یک درمانگر جنسی آن را برطرف کنند.

در این بخش می خواهیم به برخی از مشکلاتی که توسط سکستراپیست و درمانگر حنسی بررسی و درمان می شود اشاره ای داشته باشیم.

این اختلالات جنسی به شرح زیر می باشند.

 • کمبود میل جنسی
 • عدم تفاهم زوجین در مورد میزان و دفعات روابط جنسی
 • عدم توانایی در رسیدن به اورگاسم به ویژه در زنان
 • انزال زودرس
 • رفتارهای جنسی وسواس گونه و تکانه ای
 • تمایلات یا انحرافات جنسی غیرمعمول
 • رابطه جنسی دردناک
 • واژینیسموس
 • مسائل مربوط به تجربیات ناخواسته جنسی در گذشته
 • اختلالات نعوظ
 • نجات یافتگان از سرطان سینه و پروستات
 • اعتیاد به رابطه جنسی یا فیلم های مستهجن
 • زندگی جنسی سرد و یکنواخت
 • عدم تمایل جنسی به همسر
 • عدم تحریک یکی از زوجین
 • عدم رعایت بهداشت فردی توسط همسر
 • فقدان کامل تمایل به برقراری رابطه جنسی
 • انواع فانتزی های غیرمعمول و فتیش های جنسی
سکستراپ
مشکلاتی که توسط سکستراپ بررسی می شود
در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا در این مقاله برایتان بگوییم که سکستراپیست کیست؟ کارش چیست؟ و اینکه انتخاب سکستراپیست زن بهتر است یا مرد؟

در ضمن کمی هم در این مورد صحبت کردیم که برای انتخاب بهترین سکستراپیست باید به موارد و مسائلی همچون عثاید، باورها، فرهنگ و مذهبی خود توجه داشته باشید.

شما زوج های عزیز می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مسئله با مشاوران مرکز ما از طریق سایت drnejatclinic.com در ارتباط باشید.

[faq title=”سوالات مربوط به انتخاب سکستراپیست زن بهتر است یا مرد؟” open1st=”1″ openAll=”0″][faq_item title=”در طول جلسه سکستراپی چه اتفاقی می‌ افتد؟” number=”1″]

درمانگر جنسی در طول جلسه سوالاتی از شما خواهد پرسید و تماما به شما گوش خواهد داد. شما مشکلات خود را شرح می دهید و درمانگر جنسی آنها را ارزیابی می‌ کند که تا ببیند آیا علت مشکل، روانی است یا فیزیکی یا ترکیبی از هر دو.

سوالات متداول

 1. چه انتظاراتی باید از سکس تراپ داشته باشیم؟
  قادر به صحبت آزادانه با او بدون محدودیت موضوع و انتخاب باشید، اطلاعات ارائه شده شما به او محرمانه باقی خواهد ماند، سکس تراپر، شما را بدون تعصب و پیش داوری هدایت و پس از مرور مشکل راهنمایی لازم را ارائه می کند. و در جلسات درمانگر هیچ رابطه و معاینه فیزیکی بین درمانگر و شخص ارجاع کننده وجود ندارد و فعالیت غیر جنسی در حضور درمانگر انتظار می رود.
 2. آیا سکستراپیست دارو تجویز می کند؟
  سکستراپیست ها لزوما دارو تجویز نمی کنند. مشکلات جنسی که ریشه روانشناختی دارند، می توانند با گفتگو و تکنیک های روان درمانی حل شوند.
چه امتیازی می دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 17 =